Jak rozpocząć obstawianie w zakładach sportowych?

600

Aby dobrze zacząć typować potrzebne jest rozpoznanie całego sektora bukmacherskiego. Nie bez znaczenia jest tu znajomość dyscyplin sportowych, wnikliwa analiza wyników i próby przewidywania kolejnych zdarzeń. Zakłady bukmacherskie są rodzajem zakładów o wygrane pieniężne zawierane między klientem – graczem a firmą, która te zakłady przyjmuje – bukmacherem.

obstawianie u bukmachera
Jak rozpocząć obstawianie u bukmachera?

Przedmiotem zakładu nie musi być tylko typowanie wyników wydarzeń o charakterze sportowym. W ofercie bukmacherskiej są także między innymi typy polityczne czy losowe. Zawierać zakłady można w zależności od indywidualnych preferencji w dwóch formach: naziemnej – w wyznaczonym rzeczywistym stoisku bukmachera, przykładem mogą tu być placówki i oddziały bukmacherów Fortuny, Millenium, STS, Forbet, oraz wirtualnie – zakładając internetowe konto przez Internet. Za pośrednictwem sieci zawieranie zakładów bukmacherskich oferują między innymi legalni bukmacherzy jak Etoto czy też Totolotek.

Zanim zdecydujemy się rozpocząć obstawianie zdarzeń, warto wnikliwie zapoznać się ze stronami i ofertami co najmniej kilku firm bukmacherskich. W tej branży jest bardzo wiele firm i z każdą chwilą ich przybywa, zwłaszcza za pośrednictwem Internetu. W szczególności powinno nas zainteresować, jak przedstawia się sytuacja z formą płatności, warto też sprawdzić jakie posiada obecnie bonusy dla nowych graczy.

Bardzo ważnym elementem rozeznania jest sprawdzenie wiarygodności bukmachera. Warto przeczytać wnikliwie regulamin i warunki promocji, jeśli w ramach tego typu działania przystępujemy do typowania. W podjęciu właściwej decyzji, co do zaufania bukowi, powinny okazać się pomocne fora internetowe, gdzie można poczytać wypowiedzi użytkowników na temat firm bukmacherskich. Warto jednak się do nich nieco zdystansować, bo na takim forum może napisać każdy – nawet opłacony przez firmę bukmacherską użytkownik. Nie można rozpocząć wygodnego typowania przez Internet nie posiadając odpowiedniego konta gracza. Jednak taką możliwość mają jedynie osoby pełnoletnie. Proces zakładania własnego kont następuje na stronie firmy bukmachera i z reguły przebiega wszędzie podobnie.

W trakcie rejestracji należy podać takie informacje, jak: dane personalne, pseudonim oraz hasło dostępu. Kiedy formalności związane z założeniem konta zostaną wypełnione najwyższy czas na wpłacenie pieniędzy, bo przecież aby grać trzeba obstawiać, a bez środków na kocie to niemożliwe. Niektóre firmy bukmacherskiego biznesu zastrzegają sobie, iż musi to być konkretna kwota minimalna. Wypłaty ewentualnych wygranych odbywa się także tym samym kanałem i również bardzo często z zastrzeżeniem kwoty minimalnej – to wszystko trzeba wnikliwie sprawdzić na stronie buka. Posiadając środki na kocie możemy nimi obracać, aby jednak do tego doszło musimy skorzystać z oferowanych przez firmę zdarzeń.

Standardowa oferta zawiera spis spotkań, które są dostępne do typowania. Przy każdym zdarzeniu jest kilka możliwości oznaczonych symbolami:
1 – oznacza, iż wydarzenie wygra drużyna wymieniona na pierwszej pozycji, z reguły jest to gospodarz, jeśli spotkanie nie odbywa się na neutralnym boisku (w przypadku meczy),
0 lub x – w zależności od stosowanych przez bukmachera oznaczeń, jest równoznaczne z typowaniem remisu,
2 – oznacza, iż mecz wygra drużyna gości, czy też zespół wymieniony na drugiej pozycji,
1x – możliwość obstawienia z podpórką – znaczy to, iż spotkanie wygra drużyna numer jeden albo padnie remis, z racji podwójnej szansy trafienia – opcja jest gorzej płatna,
x2 – również obstawienie z podpórką z tym, że adekwatna stacja ma miejsce co do drugiej drużyny,
12 – sama podpórka – mecz wygra drużyna gospodarzy lub zespół gości, nie może paść remisu.

Każda z opcji ma ustalony inny kurs, jest to zależne od udziału ryzyka oraz firmy z ramienia, której gramy. Kurs jest to współczynnik niezbędnym do obliczania wielkości wygranej. Im kurs jest niższy, tym szanse na wygraną danej drużyny są większe. Oczywiście według przewidywań czy analiz bukmachera. Natomiast w przypadku, kiedy kurs jest wysoki, oznacza to, iż bukmacher nie przewiduje wygranej tego zdarzenia. Im kurs jest wyższy, tym mniejsze szanse na wygraną ma dana drużyna według bukmachera. Przykładowo, jeśli w meczu Real Madryt – Osasuna stawka na wygraną Realu wynosi 1.40 PLN, na remis 3.10 PLN, a na wygraną Osasuny – 2.70 PLN, to wedle bukmachera zdecydowanym faworytem tego spotkania jest drużyna Realu, w drugiej kolejności jest szansa na zwycięstwo Osasuny, a dopiero na samym końcu według bukmachera może paść remis.
Oczywiście kurs na obstawienie z podpórką będzie jeszcze niższy. Jeżeli na jednym kuponie zechcemy typować więcej niż jedno zdarzenie, to do obliczenia wysokości wygranej trzeba przemnożyć przez siebie wszystkie wybrane kursy, a następnie również pomnożyć przez zainwestowaną stawkę.

Poprzedni artykułJak grać by wygrać z bukmacherem?
Następny artykułW TOTALbet dodatkowe środki na grę!