Dobór stawki w zakładach bukmacherskich

654

Oczywistym wydaje się, iż ilość pieniędzy, które chcemy przeznaczyć na dany kupon zależna jest od zasobności naszego portfela, ale gdyby zastanowić się o wiele bardziej nad tym aspektem gry możemy dojść do ciekawych wniosków. Istnieją bowiem konkretne metody gry opierające się na manipulacjach związanych właśnie ze stawką. Warto omówić przynajmniej te najbardziej podstawowe, które nie są już takie oczywiste dla wielu graczy. Zwłaszcza tych, którzy swą przygodę z zakładami bukmacherskimi dopiero zaczynają.

stawkowanie
Dobieramy stawkę do budżetu

Progresja

Jest to system, a w zasadzie metoda gry, która opiera się na stopniowym zwiększaniu stawki w przypadku porażki. Owe jej zwiększanie zapewnia nam, przynajmniej w teorii, każdorazowy zysk. Wydaje się więc, że jest to metoda „magiczna”, którą każdy powinien stosować, skoro zapewnia wygraną to czemu bukmacherzy pozwalają na jej wykorzystanie? Sprawa jest bardzo prosta, aczkolwiek zacznijmy od omówienia podstaw, najlepiej na przykładzie. Progresję stosuje się przede wszystkim obstawiając wynik remisowy. Bardzo często wybiera się dyscypliny w których remisy zdarzają się relatywnie rzadko. Taką dyscypliną nie może być oczywiście piłka nożna, ale hokej czy też koszykówka jak najbardziej do tego grona się zaliczają.

Z obserwacji wynika, iż remisy jednej drużyny w tych dyscyplinach zdarzają się co określoną liczbę kolejek, dlatego też w tym przypadku progresja znajduje zastosowanie. Oczywiście można także stwierdzić, iż wygrana również zdarza się cyklicznie, jednak zabawa polega również na tym, by kursy były wysokie. Opiszmy teraz ową metodę na przykładzie. Weźmy na „warsztat” mecze hokejowe z kolejnych kolejek. Zwykle kursy na remis kształtują się bardzo korzystnie, warto zwrócić na to uwagę. Wybieramy więc konkretną drużynę i rozpoczynamy naszą zabawę z progresją. Obstawiamy pierwszą kolejkę, stawka nie powinna być duża, na początek może to być dwa czy pięć złotych. Dlaczego? Otóż w przypadku niepowodzenia w następnej kolejce musimy postawić tyle by pokryć stratę z poprzedniej kolejki oraz byśmy mogli choć troszkę zarobić. Zwykle stawkę z poprzedniej kolejki mnoży się przez dwa.

Skoro znamy już zasadę progresji, musimy poznać jej wady. Otóż, skoro stawka jest mnożona, w pewnym momencie, kiedy remisy nie padają staje się ona bardzo wysoka i niekiedy nie jesteśmy w stanie jej opłacić, wtedy musimy przerwać i rozpocząć od nowa obstawianie od niskiej stawki. Oczywiście wtedy tracimy całe zainwestowane pieniądze. Dlatego też zanim zaczniemy grać musimy określić ilość poziomów, na które możemy sobie pozwolić. Poziomy to nic innego jak długość passy (w ilości zdarzeń lub kolejek) naszych przegranych. Progresja to system skuteczny, aczkolwiek wymagający sporych nakładów finansowych, a niekiedy również po prostu pogodzenia się z przegraną sporej liczby pieniędzy.

Oczywiście cała zabawa polega na tym by nie przejmować się przegraną, w końcu możemy od razu zabrać się za jej odrabianie. Progresję stosują przede wszystkim gracze doświadczeni, aczkolwiek zwykle nie grają nią bez przerwy, słowem, nie jest to jedyny system z którego korzystają, albowiem starają się rozłożyć szansę na wiele kuponów obstawianych różnymi metodami i systemami.

Małe stawki

Kiedy zastosowanie mają stawki o mniejszej ilości? Cóż, przede wszystkim w momencie kiedy suma kursów (a w zasadzie iloczyn, kiedy do czynienia mamy z kuponami akumulacyjnymi) jest stosunkowo wysoka. Wówczas nawet mała stawka daje szansę na duże wygrane, z małym nakładem finansowym. Niestety w przypadku kiedy suma kursów, lub jeden kurs na który stawiamy, jest wysoka również ryzyko przegranej jest duże, jest to więc kolejny powód dla postawienia mniejszej ilości pieniędzy. Wówczas możemy wygrać wiele, ale jednocześnie jeśli przegramy, stracimy niewiele.

Duże stawki

Duże stawki warto wykorzystywać w przypadku kiedy kurs jest niewielki. Wówczas prawdopodobieństwo poprawnego obstawienia jest bardzo wysokie, ryzyko jest więc niewielkie, choć w razie niepowodzenia (co wcale nie dzieje się rzadko) przegrywamy sporą sumę. Taki styl gry zwykle stosuje się w przypadku obstawiania jednego czy też dwóch wydarzeń o wysokim prawdopodobieństwie powodzenia.

Taką metodę gry stosuje wielu doświadczonych graczy lub też tych, którzy z oferty bukmacherów korzystają okazyjnie. Wówczas wybierają interesujące ich zdarzenie (bardzo często dzieje się tak kiedy miejsce ma interesująca walka bokserska lub finał ważnego turnieju) i obstawiają wynik za wysoką stawkę. Oczywiście tak jak wspomniałem, taktyka jest skuteczna i ma sens w momencie gdy dane zdarzenie (a w zasadzie jego wynik) jest łatwe to przewidzenia.

Podsumowanie

Dobór stawki ma olbrzymie znaczenie albowiem wpływa zarówno na nasze nerwy (obawiamy się jak wiele możemy stracić) ale przede wszystkim na możliwość zarobku. Tutaj jak nigdzie indziej sprawdza się zasada, iż trzeba zainwestować (i zaryzykować zarazem) wiele by móc zarobić jeszcze więcej. Doświadczeni gracze by określić właściwą dla danego kuponu stawkę korzystają z intuicji i własnego doświadczenia, ale ci początkujący gracze mogą ją wyliczać na podstawie tego jak wielkie jest ryzyko i szansa na to, iż kupon zostanie poprawnie zweryfikowany. Wszystko zależy od nas ale pamiętajmy by nie ryzykować zbyt wiele, bo bardzo szybko zrazimy się do zakładów.

Poprzedni artykułCzy można grać na „chybił-trafił”?
Następny artykułGdzie szukać pewniaki?